partner-logo

Jasci & Marchesani

<p>Historia Cantina Jasci i Marchesani jest pełna uroku i pasji, a jej działanie oparte na wielopokoleniowym doświadczeniu i mądrości. Wielkie zaangażowanie całej rodziny i indywidualny wkład każdego jej członka stanowią przepis pozwalający na ciągłe udoskonalanie rodzinnych win i różnorodnych produktów. Przy tak wielkim zamiłowaniu i wytrwałości, ich sukces nie powinien nikogo dziwić. Od pięćdziesięciu lat firma ta zajmuje się produkcją wina w oparciu o tradycję, nie przestaje jednak ani na chwilę patrzeć w przyszłość. W 1978 roku dokonała odważnego wyboru i ostatecznie skupiła się na produkcji jedynie win ekologicznych. Ich 33 hektary wysoko wyspecjalizowanych winnic szybko stały się sztandarowym wzorcem dla uprawy winogron wyłącznie z użyciem pracy ludzkiej i pochodzących z regionu, organicznych materiałów.</p>

//www.jasciemarchesani.it/
partner-logo

Skarpa Dobrska

<p>Szczepy</p> <p>Winorośle, które rosną w tej winnicy, to jedne z najbardziej szlachetnych szczepów – winorośli właściwych. Odmiany takie jak zweigelt czy riesling to typowe odmiany pochodzenia austriackiego i niemieckiego, które cieszą się uznaniem i sławą na całym świecie. Obok tychże uprawiane są inne odmiany tego samego pochodzenia: regent i johanniter, które cechują bogactwo aromatów i głębia smaków. Ostatnią uprawianą odmianą jest pochodzący z Francji szczep pinot gris.</p>

Położenie Skarpa Dobrska położona jest w otulinie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego oraz przylega do Rezerwatu Przyrody Skarpa Dobrska, który ciągnie się pasem od wschodu ku zachodowi w stronę Wisły. Stok, na którym położona jest winnica, jest eksponowany ku południowemu-wschodowi, dzięki czemu cechuje się bardzo silnym nasłonecznieniem przez cały dzień. Uprawa znajduje się na wysokości ok. 170 m n.p.m.

Gleba Na unikatowość winnicy znacznie wpływają wapienne skały osadowe powstałe około 50 milionów lat temu. Dobrze wykształcony profil rędziny wapiennej zapewnia dobry drenaż i zachęca winorośl do rozwoju głębokiego systemu korzeniowego. Biała gleba odbija promienie słoneczne, kierując je w kierunku owoców i liści, dzięki czemu są lepiej doświetlone. Ponadto wapień nadaje winom moc oraz swoisty aromat i smak.

Pielęgnacja Obok odpowiedniego procesu przetwórczego kluczem do otrzymania wina o dobrej i bogatej strukturze są oczywiście owoce, z których ono powstanie. Dobra gleba zapewnia mineralność naszych win, natomiast cięcia sezonowe i zielone zbiory umożliwiają uzyskanie owoców o najlepszych walorach winiarskich. Stąd też równie ważne jest sumienne gospodarzenie samą winnicą – nie tylko winiarnią. Stąd też prace pielęgnacyjne wykonujemy samodzielnie bądź staramy się doglądać osobiście. Dzięki dbałości o najmniejsze szczegóły już na etapie pielęgnacji i wzrostu owoców mamy pewność, że będziemy mogli zaoferować Państwu produkt o najwyższej jakości.

//www.skarpadobrska.pl/
partner-logo

Winnica Hanewald – Schwerdt

<p>Thomas Hanewald i Stephan Schwerdt to dwóch kuzynów, którzy w oparciu o rodzinę i niezwykle doświadczony zespół nadali kierunek uprawie winorośli w swojej posiadłości. Cała ekipa skupia się na Rieslingu i Pinot Noir, uzupełniając je wybiórczo lokalnymi i międzynarodowymi szczepami.</p>

Wzgórza na północ od Bad Dürkheim pokryte są wapieniem. W Deidesheim i Ruppertsberg, położonych bardziej na południu, przeważa piaskowiec. Tak niespotykanie duża różnorodność gleb w winnicach to ogromny potencjał demonstracji różnorodnego wpływu klimatu i gleb na winogrona.

Dobre wino nabiera swojego charakteru już w winnicy i jest zdefiniowane przez jej charakter. Z tego powodu pochodzenie winogron stanowi jeden z największych jego walorów, który musi zostać utrwalony podczas winifikacji. W winnicy Hanewld-Schwerdt małe, ręczne zbiory i uważne przetwarzanie skutkują powstaniem rzemieślniczych, głównie wytrawnych win, z dużym potencjałem starzenia.

partner-logo

Guasti Clemente

<p>Clemente Guasti rozpoczął swoją działalność w 1946 roku, kontynuując stare rodzinne tradycje winiarskie. Jako prawdziwy innowator pod względem wysokiej jakości produkcji, w latach pięćdziesiątych skupił się na winogronach z regionu Nizza Monferrato, inicjując koncepcję „cru” dla Barbery, co stanowiło zdecydowanie awangardowy pomysł w jego okolicy.<br /> Po śmierci Clemente Guasti, jego synowie, Andrea i Alessandro, którzy przez wiele lat pracowali ramię w ramię ze swoim ojcem, nadal postępują zgodnie z jego filozofią – stawiając na wysoką jakość. Winiarnia ta regularnie zdobywa ważne włoskie i międzynarodowe nagrody. Ich wino starzeje się w przestronnych piwnicach, zlokalizowanych w centrum miasta, w 1200hektolitrowych, dębowych beczkach.</p>

partner-logo

CANTINE POVERO

<p>Dziadek Tumlin to czołowa postać w rodzinie stojącej za Cantine Povero. Gdy w 1948 roku sadził swoją pierwszą winnicę, poczuł z nią silną więź emocjonalną i chęć posiadania własnej ziemi, aby móc z dumą kontynuować tradycję swoich przodków, których winne korzenie sięgają roku 1837. Przekazał on kolejnym pokoleniom cenne dziedzictwo- typową mądrość i wytrwałość chłopa, który czeka na nagrodę od Natury za swoje wysiłki.</p>

Obecnie Cantine Povero jest przykladem rodzinnego sojuszu między starym i nowym pokoleniem, który umożliwia kultywowanie przeszłości, przy uwględnieniu teraźniejszych innowacji. Określają swoje wino jako “zabutelkowane doświadczenia”, przekazywane jako prezent dla świata i oparte na silnych korzeniach w ziemii i rodzinnej historii.

Silna więź między człowiekiem a naturą umożliwia doskonałą symbiozę: rytmy ziemi i pór roku są w pełni przestrzegane, a każdy etap produkcji jest wspomagany przez doświadczoną praktykę enologiczną. Dzięki temu wino staję się prawdziwą poezją dla zmysłów, będąc na równi bezpośrednie, głebokie, szlachetne i zrównoważone. Kodeks etyczny Cantine Povero polega na odpowiedzialnych pracach w winnicach, ciągłej dbałości o szczegóły i ostrożności w słuchaniu natury tak, aby każde grono zyskało swój najwyższy potencjał, osiągając najbardziej intensywny zapach i najbardziej autentyczną osobowość.

Równie ważne jest dla nich zrównoważone środowisko. Z tego powodu uprawy oparte są na ekologicznych technologiach przyjaznych dla środowiska: herbicydy i nawozy sztuczne nie są używane, wytwarzanie energii elektrycznej potrzebnej w fazach produkcyjnych jest możliwe dzięki innowacyjnemu systemowi fotowoltaicznemu, który redukuje dzienne emisje dwutlenku węgla do atmosfery, a cała woda potrzebna do produkcji wydobywana jest ze starożytnej studni. Uważamy, że Cantine Povero produkuje obecnie jedne z ciekawszych win w Piemoncie.

//www.cantinepovero.com/
partner-logo

GUIZZO

<p>Guizzo to mała winiarnia butikowa położona w Guia, sercu regionu Valdobbiadene. Jest firmą rodzinną, prowadzoną przez młode siostry Etyenne i Jolandę, i produkującą wina wysokiej jakości. Ich produkt sprzedawany jest już w kilku krajach, a każdy z importerów jest zadowolony z ich Prosecco, ponieważ oprócz niesamowitego opakowania, również wino samo w sobie jest naprawdę wyjątkowe, a jednocześnie w sprzyjającej cenie. Wszystkie wina produkowane są metodą Charmat.</p>

partner-logo

<p>Cantina Toblino to spółdzielnia złożona z dużej liczby małych producentów wina. Została zbudowana około 1960 roku przez niewielką grupę winiarzy, którzy dostrzegli potencjał win jakościowy produkowanych w Dolinie Jezior. Dziś zbiera i winifikuje winogrona od około 600 stowarzyszonych drobnych rolników. Każdy członek spółdzielni prowadzi uprawy z absolutną dbałością o ekologiczną równowagę.</p>

Klimat tego regionu umożliwia uzyskanie win o bardzo charakterystycznych cechach.Dzięki stałym wiatrom znad pobliskiego jeziora Garda, glebach o niezwykle odmiennym składzie i zróżnicowanej wysokości od 150 do 800 m n.p.m., produkt końcowy z każdejhodowanej tu odmiany winogron osiągna wybitne rezultaty. Winnice położone na równinie wokół rzeki Sarca (150-400 m n.p.m.) wykorzystują szczególnie suchy i wietrzny klimat oraz bogatość gleby w żwir. Interakcja między „Ora del Garda”, ciepłym wiatrem docierającym z południa na południowy-zachód od jeziora Garda w godzinach popołudniowych, a chłodniejszymi wiatrami docierającymi z północy i wiejącymi wąską doliną Limarò, zapewnia szeroki zakres temperatur między dniem a nocą.

Winnice położone na większej wysokości, na wzgórzach i górach w dolinie Cavedine i Bleggio w pobliżu Stenico, wykorzystują szczególne warunki pedo-klimatyczne, stojące za tajemnicą aromatu i elegancji niektórych win, takich jak Müller Thurgau i Kerner.Tak zwane „wina górskie” powstają z winorośli rosnących na wysokość nawet 800 metrów n.p.m. Dziękirześkiemu klimatowi i szerokiemu zakresowi temperatur mogą w pełni wyrazić charakter szczepu z którego powstają oraz osiągnąć szczególne wyrafinowanie, złożoność i niepowtarzalną strukturę.

Dodatkowo, w 1999 roku spółdzielnia Toblino dokonała zakupu dużego gospodarstwa rolnego, będące wcześniej własnością Diecezjalnego Instytutu Duchownych Trent. Wszystkie winogrona uprawiane są tam organicznie na łącznej powierzchni około 40 hektarów.Na 12 przesadzonych hektarachhodowane są w systemie Guyot wyjątkowe i eksperymentalne odmiany. Na pozostałych 28 hektarach winorośl została przerzedzona w celu zmniejszenia wydajności. Pierwsze zbiory zostały już zebrane i zabutelkowane. Piwnica znajdująca się w posiadłości wyposażona została w nowoczesny system fotowoltaiczny służący do produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, w celu zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko.Praktyki enologiczne prowadzone w posiadłości mają na celu odkrycie win, które uwydatnią jakość i wyjątkowe cechy autochtonicznych winogron.

//www.toblino.it/